miercuri, 16 iunie 2010

Surprizaaa! Sper sa fie una placuta :D









Avand in vedere ca avem gusturi comune m-am gandit sa fac ceva. Cum sunt un iubitor de animale si stiu ca si ea , vreau sa spun cate ceva despre cai. "Motocicletele trecutului"cum le zic eu. Trebuie sa ne gandim putin ca aceste animale au fost mijlocul de transport si au "tras" mai mult decat toate animalele din gospodarie , pentru asta numai respect. Pe langa o inteligenta uimitoare, ei dau dovada de o dragoste deosebita fata de stapan. De la munca campului , pana la luptele sangeroase, ei au reusit sa puna bazele unei istorii si la dezvoltarea "civilizatiei"de azi . Acestea fiind spuse , ma inclin in fata acestor prieteni cu urmatorul citat:

Love animals because they love us!





Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu